(Komerční sdělení) Víte, že téměř všechny větší oslavy a společenské akce mají jednoho společného hosta? Orosené a dobře vychlazené pivo nesmí chybět na žádném seznamu pozvaných. Pro akce s větším počtem hostů se navíc vyplatí pořídit kvalitní výčepní zařízení. Proč? To se dozvíte v dnešním článku.
Obsah článku
Profesionální chlazení na pivo je základ
Příznivci „točeného“ mají jasno – radost z právě načepovaného půllitru s pěnou tak akorát je mnohem větší než u lahvového piva. Zkušenosti s levnými výčepy však nenaplnily očekávání, a tak se v současnosti těší širokému zájmu profesionální pivní chlazení (nejčastěji značky Lindr). Přináší totiž ten nejlepší požitek z piva a správnou teplotu.
5 důvodů, proč se pivní chlazení vyplatí
- Pivo z výčepního zařízení a klasického sudu je pro většinu lidí chuťově i pocitově „lepší“ než lahvové. Pokud tedy chcete mít spokojené hosty a sklidit zaslouženou chválu, investice do pivního chlazení se vyplatí.
- Na oslavách a společenských akcích s desítkami hostů je vysoká spotřeba piva. Lahvové je pro takové situace nevhodné a levné výčepy mají obvykle nižší výkon chlazení – nemusely by tak stačit vychladit pivo pro všechny žíznivé hosty. S kvalitním výčepním zařízením ale obsloužíte bez problémů i větší počet lidí.
Kvalitní výčepní zařízení nemusí být drahá. Např. Lindr PYGMY 20 K komplet s vlastním kompresorem je v současnosti k dostání za pouhých 9 910 Kč. Za tuto cenu získáte vše pro domácí chlazení piva – včetně hadic, rychlospojek a narážeče (dle vlastního výběru). Stačí tedy jen narazit sud z oblíbeného pivovaru.
- Pro velké firmy, restaurace, bary a cateringové společnosti jsou na trhu dostupná podstolová pivní chlazení. Tato zařízení spotřebují méně elektrické energie a tak jsou z dlouhodobého hlediska výhodnější. Mají ale i své nevýhody – na vychlazení piva se čeká déle a ke zprovoznění budete potřebovat výčepní stojan a kompresor. To ovšem neplatí u chlazení řady CWP, kterým na nachlazení stačí cca 10 minut a vyrábí se i v mobilní verzi.
- Na větších akcích se jistě neztratí výčepy se dvěma kohouty, které umožňují čepovat dva různé nápoje současně – pivo a víno, pivo a limonádu nebo třeba desítku a dvanáctku. Za zmínku stojí výrobník sody SODA AS 45 2x kohout, který umí vyrábět sodovku a zároveň čepovat chlazené pivo, víno či limonádu pro děti.
Menší výčepní zařízení (Lindr PYGMY 15, 20, 25, 30 a další) navíc lze díky praktickým rozměrům a držákům snadno přenášet. Chlazení tak můžete vzít na jiné akce nebo oslavy u vašich přátel. V případě pivovarů, obcí, hasičů (nejčastěji SDH) a pivních slavností jsou nejoblíbenější zařízení KONTAKT 70/K a 115/K pro jejich malé rozměry, velký výkon a integrovaný kompresor.
Co použít k tlakování sudů?
Na větších akcích se k tlakování sudů s pivem používá obyčejný vzduch. Stačí si tak pořídit téměř libovolný bezolejový kompresor nebo výčepní zařízení s integrovaným kompresorem. Pokud však chcete mít sud načatý delší dobu (déle než 3 dny), dejte přednost CO2 nebo biogenu (CO2 je k dostání i v podobě 600 g bombiček). Při tlakování vzduchem se totiž po 2–3 dnech začne pivo v sudu kazit.
Shrnutí na závěr
Máte rádi točené pivo? Pořádáte různé oslavy, párty, zahradní slavnosti nebo grilování? Chcete mít svůj vlastní výčep a jednou za čas „narazit sud“? Kvalitní výčepní zařízení na pivo jsou cenově dostupná, spolehlivá a přináší řadu výhod. Snadno tak obsloužíte i větší počet hostů a navíc si užijete jedinečný pocit z předpisově oroseného půllitru.
Tento článek vznikl za přispění internetového obchodu Bahnik.cz, e-shopu se specializací na pivní chlazení.
Toto je komerční sdělení. Alkoholium.cz neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.